KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 13351149
nr 1335 1149
Eva Bagge
(1871-1964), Sverige
Blyertsteckning, Inez & Viskan. Signerad. Motivet: 18x15 cm
Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:35:11
250 kr
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer